wybierz wersję:    dołącz do nas
newsletter:
szukaj:
Tradycja i nowoczesność
Tradycja i nowoczesność

Targi morskie BALTEXPO są organizowane od 1982 roku. Każda edycja jest okazją do pokazania nowych rozwiązań i technologii stosowanych w szeroko pojętym przemyśle morskim.

Targi morskie BALTEXPO
Targi morskie BALTEXPO

BALTEXPO to już tradycyjnie miejsce prezentacji produktów, usług, rozwiązań, osiągnięć, potencjału oraz planów rozwoju polskich i zagranicznych podmiotów z sektora gospodarki morskiej.

Konferencje BALTEXPO
Konferencje BALTEXPO

Targom BALTEXPO towarzyszy bogaty program konferencji poświęconych zagadnieniom z obszaru gospodarki morskiej - zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji zamieszczonym na stronie.

Złota Kotwica
Złota Kotwica

Podczas Targów BALTEXPO Kapituła nagrody Złota Kotwica nagradza osoby, produkty i usługi kluczowe z punktu widzenia rozwoju gospodarki morskiej w Polsce i na świecie.

Bezpieczeństwo portów i żeglugi
Bezpieczeństwo portów i żeglugi

Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi to temat, który od zawsze towarzyszy wszystkim interesariuszom gospodarki morskiej. BALTEXPO stanowi miejsce debaty i zaprezentowania technologii, które czynią działalność związaną z morzem bezpieczniejszą - na co dzień i dla każdego.

Przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL
Przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL

Na BALTEXPO 2017 zostaną zaprezentowane przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL - nowoczesne i uniwersalne urządzenia służące do precyzyjnego, kształtowego cięcia arkuszy blach i rur w technologii 2D oraz 3D.

Business Mixer
Business Mixer

Nordic & Central Europe Maritime Ties Business Mixer to spotkanie networkingowe najwyższych rangą przedstawicieli morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej oraz strefa dyskusji na temat istniejących i możliwych form współpracy między przedsiębiorcami.

Patronat honorowy 2019

Partnerzy 2017

Patronat Honorowy 2017

Partner Strategiczny 2017

Współgospodarze BALTEXPO BBQ

Partner Główny 2017

Patronat Naukowy 2017

Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Politechnika Gdańska

Patroni Medialni 2017

DCT Gdańsk – Twoja brama do światowego handlu

DCT Gdańsk to największy terminal kontenerowy nad Morzem Bałtyckim. Po zakończonej w 2016 roku rozbudowie może przeładować do 3 mln TEU rocznie, co czyni go także jednym z największych tego typu terminali w Europie, a największym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Właścicielem terminalu w Gdańsku są australijskie fundusze inwestycyjne zarządzane przez bank Macquarie. Terminal rozpoczął pracę pod koniec 2007 roku. Teraz, po 10 latach działania wyrósł na regionalnego lidera, a tylko w 2016 roku przeładowano w nim 1,29 mln TEU.

Terminal, jako jedyny w Europie Środkowej i Wschodniej może przyjmować i obsługiwać wszystkie typy statków kontenerowych świata – od niewielkich statków dowozowych (feederów) po największe statki świata o długości 400 metrów, zdolne przewozić ponad 20 tysięcy TEU na raz.

Każdego tygodnia do DCT przypływają dwa bezpośrednie serwisy oceaniczne z Dalekiego Wschodu. Armatorzy Maersk Line i MSC wspólnie, pod szyldem aliansu 2M, pływają między Gdańskiem a Koreą Południową (porty Busan i Kwangyang), Chin (Dalian, Shanghai, Ningbo, Xiamen, Yantian), Malezją (Tanjung Pelepas) i Singapurem. Drugi serwis oceaniczny, obsługiwany przez COSCO, CMA CGM, OOCL, APL oraz Evergreen pokrywa swoim zasięgiem podobne porty. Tak szeroka mapa portów azjatyckich pozwala importerom i eksporterom z Europy Środkowej i Wschodniej na budowanie efektywnych kosztowo łańcuchów logistycznych, z jak najmniejszą liczbą zbędnych operacji przeładunkowych w portach pośrednich.

DCT to także brama dla środkowoeuropejskich towarów eksportowanych do krajów regionu Morza Bałtyckiego. Każdego tygodnia 9 różnych serwisów żeglugi bliskiego zasięgu przewozi kontenery z Gdańska do wszystkich ważniejszych portów Bałtyku począwszy od Goeteborga w Szwecji, poprzez porty Rosji (Sankt Petersburg, Ust-Ługa, Kalinigrad), Litwy, Łotwy, Estonii aż po Finlandię.

Terminal jest doskonale połączony z zapleczem lądowym - infrastrukturą drogową i kolejową. Ponad 350 pociągów w miesiącu przewozi kontenery między DCT a terminalami w głębi lądu.

Pozycja DCT, jako jedynego głębokowodnego terminalu w regionie oferującego tak kompleksowy zakres usług przeładunkowych sprawia, że jest idealną bramą na świat.

Zarząd Targów Warszawskich SA
02-566 Warszawa
ul. Puławska 12a

e-mail:
telefon
+48 (22) 849 60 06

fax
+48 (22) 849 3584
© 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zstudio.pl