wybierz wersję:    dołącz do nas
newsletter:
szukaj:
Tradycja i nowoczesność
Tradycja i nowoczesność

Targi morskie BALTEXPO są organizowane od 1982 roku. Każda edycja jest okazją do pokazania nowych rozwiązań i technologii stosowanych w szeroko pojętym przemyśle morskim.

Targi morskie BALTEXPO
Targi morskie BALTEXPO

BALTEXPO to już tradycyjnie miejsce prezentacji produktów, usług, rozwiązań, osiągnięć, potencjału oraz planów rozwoju polskich i zagranicznych podmiotów z sektora gospodarki morskiej.

Konferencje BALTEXPO
Konferencje BALTEXPO

Targom BALTEXPO towarzyszy bogaty program konferencji poświęconych zagadnieniom z obszaru gospodarki morskiej - zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji zamieszczonym na stronie.

Złota Kotwica
Złota Kotwica

Podczas Targów BALTEXPO Kapituła nagrody Złota Kotwica nagradza osoby, produkty i usługi kluczowe z punktu widzenia rozwoju gospodarki morskiej w Polsce i na świecie.

Bezpieczeństwo portów i żeglugi
Bezpieczeństwo portów i żeglugi

Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi to temat, który od zawsze towarzyszy wszystkim interesariuszom gospodarki morskiej. BALTEXPO stanowi miejsce debaty i zaprezentowania technologii, które czynią działalność związaną z morzem bezpieczniejszą - na co dzień i dla każdego.

Przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL
Przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL

Na BALTEXPO 2017 zostaną zaprezentowane przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL - nowoczesne i uniwersalne urządzenia służące do precyzyjnego, kształtowego cięcia arkuszy blach i rur w technologii 2D oraz 3D.

Business Mixer
Business Mixer

Nordic & Central Europe Maritime Ties Business Mixer to spotkanie networkingowe najwyższych rangą przedstawicieli morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej oraz strefa dyskusji na temat istniejących i możliwych form współpracy między przedsiębiorcami.

Debata otwarcia BALTEXPO 2017

Debata z udziałem ministrów z państw basenu Morza Bałtyckiego jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach BALTEXPO 2017 w dniach 11-13 września 2017.

 

Dynamika i międzynarodowy charakter rozwoju gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, w tym w szczególności przystąpienie przez Polskę do konwencji AGN, rozbudowę infrastruktury portowej w ramach transeuropejskich sieci transportowych oraz rozwój polskich portów morskich będących bramą do Europy Środkowo-Wschodniej, stwarzają doskonałe warunki do debaty nad możliwościami zacieśnienia więzi gospodarczych pomiędzy Polską a państwami basenu Morza Bałtyckiego. Konieczność regionalnego wykorzystania narodowych specjalności oraz budowania przewagi konkurencyjnej przemysłów morskich z basenu Morza Bałtyckiego w oparciu o dobrą współpracę kooperacyjną są ponadto doskonałym impulsem dla firm do poszukiwania nowych partnerów biznesowych, możliwości inwestycyjnych oraz szans na rozwój.

 

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO to największe i najstarsze spośród odbywających się w Polsce wydarzeń gospodarczych, związanych z szeroko pojętą gospodarką morską: przemysłem stoczniowym i jego kooperantami, portami i logistyką związaną z wyko­rzystaniem transportu morskiego i wodnego-śródlądowego oraz bezpieczeństwem wybrzeża, portów i żeglugi.

 

W związku z powyższym, Pan Minister Marek Gróbarczyk, obejmując patronatem honorowym XIX Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017, podjął decyzję o wykorzystaniu tego wydarzenia do przeprowadzenia debaty na szczeblu ministerialnym i zaproszeniu do Gdańska najwyższej rangi przedstawicieli państw basenu Morza Bałtyckiego:

 

  • Ole Birk Olesen, Minister for Transport, Building and Housing, Dania;
  • Kadri Simson, Minister of Economic Affairs and Infrastructure, Estonia;
  • Anne Berner, Minister of Transport and Communications, Finlandia;
  • Uldis Augulis, Minister of Transport, Łotwa;
  • Rokas Masiulis, Minister of Transport and Communications, Litwa;
  • Mikael Damberg, Minister for Enterprise and Innovation, Szwecja;
  • Alexander Dobrindt, Federal Minister of Transport and Digital Infrastructure, Niemcy;
  • Ketil Solvik-Olsen, Minister of Transport and Communications, Norwegia

 

Szczegółowe informacje dotyczące debaty będą publikowane na stronach Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (https://www.mgm.gov.pl/) oraz Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO (http://www.baltexpo.ztw.pl/)

 

 

Zarząd Targów Warszawskich SA
02-566 Warszawa
ul. Puławska 12a

e-mail:
telefon
+48 (22) 849 60 06

fax
+48 (22) 849 3584
© 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zstudio.pl